Bez kategorii

Andrzejki w Woli Raniżowskiej

W dniu 30. 11. 2017 r. grupa uczestników z ŚDS w Cergowej brała udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez ŚDS w Woli Raniżowskiej. Nasi uczestnicy bardzo cieszyli się z wyjazdu i spotkania ze swoimi kolegami. Na miejscu zostaliśmy ciepło przyjęci przez gospodarzy, którzy przygotowali dla nas bardzo smaczny posiłek, wróżby i zabawę andrzejkową przy gorących rytmach.

 

 

Wyjazd do Brzozowa

Dnia 29. 11. 2017 r. na zaproszenie naszych Przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Brzozowa wzięliśmy udział w Inauguracji Gminnych Obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Inauguracja miała miejsce w sali kina Sokół w Brzozowie. Po przemówieniach zaproszonych gości, oglądaliśmy montaż słowno-muzyczny o życiu Św. Jana Pawła II oraz kratką pantomimę. Na koniec wszyscy obejrzeli wzruszający film o życiu siostry zakonnej opiekującej się niepełnosprawnymi pt. „Historia Marii”. Z kina udaliśmy się na pyszny poczęstunek do ŚDS, gdzie w miłej atmosferze spędziliśmy resztę dnia.

Zabawa Andrzejkowa

Dnia 22. 11. 2017 r. nasi uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w zabawie andrzejkowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wolicy. W zabawie udział wzięli także goście ze Środowiskowych Domów Samopomocy z Brzozowa, Zagórza, Leska i Dynowa. Po obowiązkowych wróżbach wszyscy bawili się przy muzyce oraz raczyli pysznościami przygotowanymi przez gospodarzy. Nasi uczestnicy bardzo zadowoleni wrócili do domów. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Dzień otwarty w ŚDS w Nowym Żmigrodzie.

Dnia 12 października 2017 r. nasi uczestnicy udali się do Środowiskego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, gdzie miał miejsce dzień otwarty połączony
z 5 edycją konkursu ekologicznego pod nazwą „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem”. W konkursie udział wzięło 10 placówek. Dwie prace z naszej Placówki zdobyły wyróżnienie. Dla wszystkich zaproszonych gości były przygotowane atrakcje m.in.: występ artystyczny w wykonaniu uczestników ŚDS, konkurs wiedzy o ekologii, występ teatru z Krakowa oraz zabawa taneczna.

III Piknik Jesienny

W dniu 19.09.2017 r. grupa uczestników wraz z opiekunami pojechała na zabawę integracyjną pt. ,,Pożegnanie Lata 2017”, na którą zaprosił nas zaprzyjaźniony ŚDS z Cieszanowa. Impreza odbyła się w pięknie położonym na skraju lasu Ośrodku w „Leśnej Chacie” w Kowalówce.

   …

Sprawni kulturalnie.

W dniach 14 – 15 września 2017 r. po raz kolejny uczestnicy ŚDS w Cergowej, ŚDS
z Nowego Żmigrodu i ŚDS z Brzozowa wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Domu Ludowego w Cergowej. Spotkanie dla uczestników zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Cergowej na czele z sołtysem wsi. Przedsięwzięcie udało się zrealizować
w ramach projektu „Sprawni kulturalnie”, dofinansowanego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
W pierwszym dniu uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie „gra w piłkarzyki” oraz przeprowadzono eliminacje do konkursu „Mam Talent”. Po konkursach wszyscy bawili się razem przy muzyce disco polo. W drugim dniu zaproszeni goście wzięli udział w konkursie dart’a oraz odbył się finał konkursu „Mam Talent”. Podczas uroczystej gali Pani Dyrektor MOPS w Dukli-Małgorzata Bielec wraz z Panią Danutą Kosibą oraz z sołtysem wsi Cergowa -Panem Adamem Faustusem wręczali nagrody zwycięzcom konkursów.
Z ŚDS w Cergowej nagrody otrzymali następujący uczestnicy:

w konkursie plastycznym:
• I miejsce – Grzegorz Zygmunt
• II miejsce – Halina Goresz
• III miejsce – Małgorzata Stasik.

W konkursie „Mam talent”:
• I miejsce – Marzena Głód
• II miejsce- Anna Witek
• III miejsce – Józef Wielgos.

W konkursie gra w piłkarzyki:
• I miejsce – Dariusz Mańka i Zenon Zając
• II miejsce – Roman Krok i Grzegorz Zygmunt
• III miejsce- Adam Mastej i Antoni Czepiga.

W konkursie darta:
• I miejsce – Dariusz Mańka
• II miejsce – Zenon Zając
• III miejsce- Leszek Kowal.

W dalszej części imprezy uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu „Nono”. Serdecznie dziękujemy Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Cergowej oraz jego członkom
za realizację projektu „Sprawni kulturalnie”.

Warsztaty plastyczno-fotograficzne.

 W dniach 11 – 12 września 2017 r. odbyły się warsztaty plastyczno – fotograficzne,
w ramach których uczestnicy z ŚDS z Brzozowa, ŚDS z Nowego Żmigrodu oraz ŚDS
w Cergowej udali się na wycieczkę połączoną z fotografowaniem dukielskich zabytków. Malowano także prace na konkurs pt. „Ja, moja rodzina, moje miasto”. Warsztaty zaowocowały powstaniem mnóstwa ciekawych zdjęć oraz wspaniałych prac, które wzięły udział w konkursie.

Przedstawienie okazjonalne.

Dnia 28. 08. 2017 r. w naszej Placówce gościli zaprzyjaźnieni aktorzy z Krakowa. Jak zawsze w sposób wesoły, a zarazem inteligentny poruszono ważne życiowe tematy, wzbudzając aplauz i radość naszych Uczestników.

Wycieczka w Bieszczady.

Dnia 25. 08. 2017 r. wraz z naszymi znajomymi z ŚDS z Brzozowa i ŚDS z Nowego Żmigrodu wzięliśmy udział w wyciecze w Bieszczady. W programie był przejazd kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie Parku Miniatur Sakralnych, Ogrodu Biblijnego oraz mini Zoo w Myczkowcach. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z dużej ilości atrakcji oraz możliwości aktywnego spędzenia czasu.

Wycieczka do kina.

Dnia 21. 08. 2017 r. nasi uczestnicy wraz z przyjaciółmi z ŚDS z Brzozowa i ŚDS
z Nowego Żmigrodu uczestniczyli w seansie filmowym w ArtKinie w Krośnie. Wyjazd
do kina był jednym z punktów realizacji programu na rzecz osób niepełnosprawnych przez Stowarzyszenie Miłośników Cergowej.

Kalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031